Цікаві факти про баобаб


/Files/images/баобаб.jpg

Баобаб (лат. Adansonia digitata) - це дерево, що росте в африканських саванах. Баобаб є одним з найбільш товстих дерев у світі - при середній висоті в 18-25 м окружність його стовбура становить близько 10 метрів. Найбільші екземпляри цих видів дерев досягають до 40-50 метрів в обхваті. За різними оцінками тривалість життя баобабів коливається від 1000 років до 5500 тисяч років. Настільки велика різниця пояснюється відсутністю річних кілець, за якими можна достовірно обчислити вік дерева.
Всі частини баобаба в даний час дуже активно використовуються людиною.

/Files/images/баобаб2.jpg

М'якоть плодів баобаба володіє величезною поживною цінністю, містить широкий ряд амінокислот, вітамінів, мікро-і макроелементів, природних кислот. Листя, насіння і плоди баобаба мають лікувальні властивості. Особливу цінність представляє високоякісне харчове волокно плодів. Жителі саван називають баобаб «деревом життя».

Унікальні властивості баобаба викликали в останні роки різке зростання його популярності в Європі і США в якості харчового інгредієнта і різноманітних біодобавок.

Баобаб - унікальне дерево. Його величезний стовбур, роздутий немов бочка, здатний запасати воду в сезон дощів. Він не боїться нічого, навіть піщаних бурь, оскільки його величезні коріння добре закріплені в грунті. У сезон посухи його листя жовтіє, дерево ніби зменшується і переживає несприятливий час, сповільнюючи свою життєдіяльність. Навіть терміти не можуть пошкодити деревину баобаба - вона просякнута вологою немов губка.

Баобаби приносять людям велику користь. Листя вживають у їжу як приправу, з кори в'ють мотузки, плетуть кошики і гамаки, плоди цінують за смачну м'якоть. Плодами баобаба люблять ласувати і мавпи.

Ствол старого баобаба насичений нішами, в яких переховуються птиці, рятуючись від піщаних бурь або хижаків. Якщо в савані трапляється пожежа, баобаб не горить, так як його деревина просякнута водою, і може служити притулком для змій та інших дрібних гризунів.

10 рослин, які принесуть у ваш будинок любов


1. Спатіфіллум (відомий ще як “Жіноче щастя”). Принісши цю рослину в будинок, самотні люди обов'язково знайдуть свою другу половинку. В молодих родинних пар, які думають про дитя, скоро з'явиться поповнення. “Жіноче щастя” завжди приносить в будинок взаєморозуміння і любов.

/Files/images/СПАТІФІ.jpg

2. Фіалка. У будинку, де зростає ця квітка, менше сваряться. Також багато хто вважає цю квітку символом вічної любові.

/Files/images/Сенполія.jpg

3. Гибіскус або китайська троянда. Поява в будинку Гибіскуса пророкуватиме незабаром пристрасну любов.

/Files/images/гибвскус.jpg

4. Хойя (восковий плющ). У деяких країнах такий різновид Хойі як Керрі дарили на 14 лютого як “валентинку”. Найсприятливіше впливає на родинне щастя, якщо зростатиме в спальні.

/Files/images/Hoya_pubicalyx1AthenesEyes.jpg

5. Мирт. Ця рослина допоможе зробити ваш шлюб вдалим, а в дорослу сім'ю принесе світло і щастя. У багатьох країнах цю рослину вважають вдалим дарунком нареченим.

/Files/images/мирт.jpg

6. Аїхрізон. У народі його іменують “дерево любові” або “дерево щастя”. Як очевидно з назв, приносить в будинок щастя і любов.

/Files/images/аїхрізон.jpeg

7. Калатея. Ця рослина вважається символом і охоронцем домашнього щастя.

/Files/images/каоатея.jpg

8. Хлорофітум. У народі говорять, що ця рослина приносить в родинне життя спокій і щастя.

/Files/images/здорофітум.jpg

9. Кислиця (Оксаліс). Якщо вам необхідно знайти свою любов або зберегти сім'ю, неодмінно посадіть удома Кислицю.

/Files/images/кислиця.jpg

10. Антуріум (“Чоловіче щастя”). Ця рослину приносить щастя і успіх в любові, а чоловікам — “чоловічу силу”.

/Files/images/1259837670_465.jpeg

Кiлькiсть переглядiв: 1167

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.